Vlastní tvorba webových stránek

23. dubna 2012 v 14:18
Zajímá vás, jak vytvořit www stránky? Stejně jako lidé užívají různé kódy pro vzájemnou komunikaci, i počítačové programy fungují pomocí svých komunikačních kódů. Chceme-li vytvořit webové stránky, měli bychom si osvojit komunikaci pomocí rozmanitých HTML kódů, které nám dopomohou k našemu cíli.


HTML jazyk je založen na užívání takzvaných tagů - znaků, zkratek. Základním předpokladem je mít přístup k počítači, který má program, ve kterém můžeme psát, například dobře známý Poznámkový blok. Poznámkový blok potom funguje jako zdroj, kód nebo také zdrojový kód, který je nejdůležitějším prvkem. Tvorba webových stránek je závislá na zdrojovém kódu, je nám východiskem a podstavou pro další práci. Text, který napíšeme do zdroje a označíme příslušnými tagy, se transformuje na HTML jazyk, čímž je vlastně započata tvorba www stránek.

Jestliže si zpočátku netroufáme ihned pracovat na tvorbě webové stránky sami, pomůže nám HTML editor pro začátečníky, označován také jako wysiwyg. Editor pracuje za nás, nemusíme si pamatovat potřebné tagy, prakticky vytvoří naši vizi. Avšak z vlastní zkušenosti víme, že nejlépe je spolehnout se na sebe. Dobrou cestou k osvojení si tagů je odkrývání a přepisování zkratek, které editor užil. Sami pak vidíme, jak se napsaný text změní. Mohli bychom tedy říci, že editor je pak už pouhý průvodce. Je docela možné, že svým zkoušením a objevováním předčíme editor. Nejeden odborník takhle začínal. Po vzájemné spolupráci se tvorba a design webu i pro nezkušené stane hračkou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Navstevnik Navstevnik | Web | 7. listopadu 2012 v 15:46 | Reagovat

WYSIWYG editory lze předčit velice snadno, neboť jsou velmi neschopní... Zvládnout HTML a CSS je otázka pár večerů...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama